Urząd Miasta Żagań

Jedna z ostatnich realizacji tyflograficznych Altixu miała miejsce w Urzędzie Miasta Żagań. Obejmowała wykonanie trzech dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Dotykowe plany informacyjne opisują topografię parteru, pierwszego piętra i drugiego piętra budynku. Wszystkie utrzymane są w jednolitej kolorystyce. Na grafitowym tle znajdują się białe, czarne i pomarańczowe elementy. Tablice z planami wykonane są z tworzywa PMMA i zamontowane w pionie, na ścianach, na dystansach. Legendy zostały opisane w czarnym druku i w brajlu. Wszystkie plany są wyposażone w znaczniki YourWay Beacon i NFC.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/548

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy Plan Informacyjny Pierwszego PiętraDotykowy Plan Informacyjny Parteru (2)Dotykowy Plan Informacyjny Drugiego Piętra