Urząd Miasta w Szczecinie

Realizacja obejmuje dotykowy, udźwiękowiony plan informacyjny, ścieżki naprowadzające i pola uwagi w budynku Urzędu Miasta Szczecin. Ergonomicznie pochylony, wielobarwny plan informacyjny  ma postać tablicy umieszczonej na trójnożnym stojaku z chromowanej stali. Plan zajmuje prawą część tablicy, zaś rozbudowana legenda jej lewą część. Plan opisany jest w czarnym druku i w brajlu. Został wyposażony w metalowe przyciski, po których wciśnięciu użytkownik uzyskuje adekwatny, głosowy komunikat dotyczący informacji o budynku. W skład realizacji wchodzą ponadto ścieżki naprowadzające i pola uwagi.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/48

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

UM SZczecin1

 Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium 

UE (8)