Urząd Miasta Nasielsk

W budynku Urzędu Miasta Nasielsk została w wykonana realizacja tyflograficzna obejmująca trzy dotykowe plany informacyjne wyposażone w znaczniki YourWay Beacon i NFC, 55 brajlowskich, aluminiowych tabliczek informacyjnych, tabliczkę informacyjną  z grawerem i brajlem na drzwi wejściowe, linie naprowadzające i pola uwagi, pasy ostrzegawcze na krawędzie schodów. Dotykowe plany informacyjne mają postać wielobarwnych tablic z tworzywa PMMA i opatrzone są legendami w brajlu, i czarnym druku, a także wyposażone we wspomniane już znaczniki komunikujące się z aplikacją YourWay na smartfonie osoby odwiedzającej urząd. Wszystkie plany zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Brajlowskie, aluminiowe tabliczki informacyjne zamontowane są na drzwiach. Linie naprowadzające i pola uwagi mają kontrastową, żółtą barwę. Żółte są też pasy ostrzegawcze na krawędziach schodów. Tabliczka informacyjna na drzwi wejściowe z grawerem, czarnym drukiem i brajlem jest barwy czerwonej.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/945

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowe plany informacyjne, aluminiowe, brajlowskie tabliczki informacyjne, tabliczka z grawerem i brajlem na drzwiach wejściowych, pasy ostrzegawcze na krawędziach schodów, linie naprowadzające i pola uwagi.