Urząd Miasta Malbork

Realizacja w siedzibie Urzędu Miasta Malbork to jedna z bardziej kompleksowych realizacji tyflograficznych. Obejmuje ona cztery plany informacyjne PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i z kodami NFC, znaczniki YourWay Box, brajlowskie, informacyjne tabliczki na poręcze schodów, pola uwagi i pasy ostrzegawcze na schodach, a także pętlę indukcyjną.  Ergonomicznie pochylone, dotykowe, estetyczne tablice z legendami w brajlu i w czarnym druku, prezentują plany informacyjne w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały umieszczone. Utrzymane są w biało-niebieskiej kolorystyce z drobnymi elementami w innych barwach. Umieszczone są na stojakach ze stali malowanej proszkowo na kolor niebieski. Zostały wyposażone w znaczniki YourWay Beacon i w kody NFC. Realizacja obejmuje także pudełkowe znaczniki YourWay Box. Umieszczone są w większej obudowie z głośnikiem. Na obudowie znajdują się metalowe przyciski. Z YourWay Box można się komunikować zarówno wciskając przycisk na obudowie, jak i poprzez aplikację YourWay na smartfonie. W skład realizacji wchodzą także brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, kontrastowe oznaczenie schodów wewnętrznych i wiodących do budynku żółtymi pasami, a także kontrastowe, żółte pole uwagi przed schodami zewnętrznymi, u wejścia do budynku Urzędu Miejskiego w Malborku. Dopełnieniem realizacji jest pętla indukcyjna, ułatwiająca komunikację osobom niedosłyszącym.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/439

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

 Dotykowe plany informacyjne, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Box, kody NFC, brajlowskie, informacyjne tabliczki na poręcze schodów, pola uwagi i pasy ostrzegawcze na schody, pętla indukcyjna w Urzędzie Miasta Malbork