Urząd Miasta i Gminy w Pruszczu

W skład realizacji wykonanej w Urzędzie Miasta i Gminy w Pruszczu wchodzą trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 11 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu ze znacznikami NFC, pola uwagi przed schodami i recepcją oraz nakładki, kątowniki, na krawędzie schodów.

Dotykowe plany informacyjne utrzymane są w stonowanej kolorystyce – grafit, czerń i biel. Opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu. Zostały w całości wykonane z tworzywa PMMA i usytuowane w pionie, na ścianach, na dystansach. Prezentują topografię parteru, a także pierwszego i drugiego piętra obiektu. Wyposażone są we wspomniane już znaczniki YourWay Beacon i NFC.

Realizacja obejmuje też biało-grafitowe tabliczki informacyjne, głównie na drzwi, wykonane z tworzywa PMMA i opatrzone znacznikami NFC, kompatybilnymi z aplikacją YourWay. Niektóre zawierają piktogramy. Z tabliczek można odczytać dane dotyczące wybranego gabinetu, pokoju czy numeru kondygnacji.

Przed schodami i przed recepcją zamontowano pola uwagi w kolorze grafitowym. W tym samym kolorze utrzymane są kątowniki na schody.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1116

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan informacyjny parteru UMiG w Pruszczu, Tabliczka informacyjna w czarnym druku i w brajlu, z piktogramem oraz Pole uwagi i kątowniki na krawędzie schodów