Urząd Miasta Działdowo

Dla Urzędu Miasta Działdowo wykonany został dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC. Ponadto w budynku zainstalowano trzy dodatkowe znaczniki YourWay Beacon.

Plan jest wielobarwny, ma postać tablicy z tworzywa PMMA umieszczonej na ścianie, na dystansach. Opatrzony jest legendą w czarnym druku i w brajlu. Poszczególne elementy obiektu odzwierciedlone na planie są wypukłe. Dodatkowe wsparcie w ich opisywaniu dają znaczniki YourWay Beacon, które po skomunikowaniu się z nieodpłatną aplikacją YourWay dostępną na smartfony przesyłają dane, a te zamieniane są przez aplikację na głosowe opisy topografii budynku.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1073

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny