Urząd Gminy Mircze

Realizacja w budynku Urzędu Gminy Mircze obejmuje trzy dotykowe plany informacyjne z nadajnikami YourWay Beacon, 44 brajlowskie tabliczki informacyjne na drzwi, dwie tablice informacyjne na drzwi i pętlę indukcyjną. Dotykowe plany informacyjne mają postać tablic utrzymanych w biało-czarno-żółto-czerwonej kolorystyce.  Ich legendy opisane są zarówno w czarnym druku, jak i w brajlu. Wykonane są w całości z tworzywa PMMA, zwanego szkłem organicznym, odpornego na warunki atmosferyczne, zadrapania i uszkodzenia. Tablice zostały wyposażone w nadajniki YourWay Beacon, które po skomunikowaniu się z aplikacją YourWay w smartfonie odwiedzającego urząd, informują głosowo m.in. o miejscu, w którym ten się znajduje. W skład realizacji wchodzą ponadto 44 brajlowskie tabliczki informacyjne na drzwi i dwie tablice informacyjne w formacie A4, także na drzwi. Oba rodzaje oznaczeń – tabliczki i tablice wykonane są z tworzywa PMMA. W budynku zainstalowano ponadto pętlę indukcyjną, urządzenie wspomagające komunikację z osobami niedosłyszącymi, wzmacniające dźwięk poprzez stworzenie pola dźwiękowego o określonym zasięgu. Urządzenie stanowi wytrzymały system nagłośnieniowy o słyszalnej częstotliwości.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/416

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne z nadajnikami YourWay Beacon, brajlowskie tabliczki informacyjne na drzwi, tablice informacyjne na drzwi,