Urząd Gminy Hrubieszów

W ramach tej realizacji wykonano 4 dotykowe plany informacyjne wyposażone w znaczniki YorWay Beacon i w znaczniki NFC, a także metalowe tabliczki informacyjne i metalowe nakładki informacyjne na poręcze schodów. Plany mają postać tablic z tworzywa PMMA, utrzymane są w brązowo-biało-czarnej kolorystyce z elementami w kolorach żółtym i czerwonym.  Wszystkie plany są zamontowane w pionie, na ścianach. Zostały opatrzone legendą w brajlu i w czarnym druku, litery czarnodrukowe są białe lub czarne, w zależności od tła. W skład realizacji wchodzą ponadto metalowe tabliczki informacyjne w brajlu i metalowe nakładki informacyjne na poręcze schodów, także w brajlu.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/466

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC w Urzędzie Gminy HrubieszówDotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC w Urzędzie Gminy Hrubieszów