Urząd Gminy Czerwonka

W Urzędzie Gminy Czerwonka wykonany dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, brajlowskie, metalowe tabliczki informacyjne, pola uwagi i kontrastowe oznakowanie schodów. Plan ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy, umieszczonej na ścianie. Utrzymana jest ona w biało-czarno-czerwonej kolorystyce. Plan został opatrzony legendą w brajlu i w czarnym druku, a także wspomnianymi już znacznikami YourWay Beacon i NFC. W skład realizacji wchodzą kontrastowe, żółte pola uwagi z dotykową fakturą. Metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne umieszczone są na drzwiach. Realizacji dopełniają kontrastowe, żółte oznakowania schodów.  

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/552

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy plan informacyjny, metalowe tabliczki na drzwi, pola uwagi i kontrastowa taśma oznakowująca schody w Urzędzie Gminy Czerwonka