Szkoła podstawowa w Sromowcach Wyżnych

Realizacja w budynku szkoły podstawowej i uczniowskiego klubu „Spływ” w Sromowcach Wyżnych obejmuje udźwiękowione terminale informacyjne z planami i z brajlowskimi napisami, tablicę informacyjną na ścianie zewnętrznej obiektu, ścieżki naprowadzające i nakładki na poręcze schodów. W skład realizacji wchodzi ponadto pięć sztuk elektronicznych publikatorów dla osób niesłyszących. Ergonomicznie pochylone dla wygody uczniów terminale informacyjne zostały umieszczone na ścianach, wewnątrz budynku. Utrzymane są w biało-niebieskiej kolorystyce z czarnymi i czerwonymi elementami. Tablica informacyjna na zewnętrznej ścianie budynku zawiera czarnodrukowy poddruk i napisy w brajlu. Wyraźne ścieżki naprowadzające są koloru żółtego.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/341

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Udźwiękowione terminale informacyjne z planami i z brajlowskimi napisami, tablica informacyjna na ścianie budynku z poddrukiem i brajlem, ścieżki naprowadzające, nakładki na poręcze schodów, elektroniczne publikatory dla osób niesłyszących w szkole podstawowej w Sromowcach Wyżnych.