Szkoła podstawowa nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie

W budynku Szkoły podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie został wykonany dotykowy plan informacyjny z polem uwagi.

Plan ma postać dużej, granatowo-biało-czarnej tablicy z tworzywa PMMA, umieszczonej w pionie, na ścianie, na dystansach. Plan wyposażony jest w znaczniki YourWay Beacon i NFC. Legenda opisująca obiekty znajdujące się na planie opisana została w brajlu i w czarnym druku.

Przed planem znajduje się pole uwagi w kontrastowym, żółtym kolorze.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1072

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy Plan Informacyjny Szkoły