Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

W ramach realizacji tyflograficznej dla Starostwa Powiatowego we Włoszczowie powstał udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny ze znacznikiem NFC.

Plan informacyjny został wykonany z tworzywa PMMA i ma postać tablicy usytuowanej na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Plan utrzymany jest w dwóch odcieniach koloru niebieskiego i w bieli, z drobnymi elementami w kolorze czerwonym. Zawiera wypukłe elementy topografii budynku, legendę w czarnym druku i w brajlu, a także metalowe przyciski, po których wciśnięciu pojawia się głosowy komunikat dotyczący wybranego obiektu. Na planie znajduje się znacznik NFC kompatybilny z aplikacją YourWay.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1152

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay! 

Udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.