Starostwo Powiatowe w Tczewie

W ramach realizacji w Starostwie Powiatowym w Tczewie wykonano dotykowe tabliczki informacyjne na drzwi, pola uwagi i linie naprowadzające, fakturowe oznakowanie krawędzi schodów, oznakowanie taśmą szklanych drzwi wejściowych i drzwi do wind, a także aluminiowe nakładki na krawędzie schodów przed wejściem do budynku. Tabliczki informacyjne wykonane są z tworzywa PMMA w biało-czarnej kolorystyce. Zawierają napisy w czarnym druku i w brajlu. Linie naprowadzające i pola uwagi są barwy żółtej. W tym samym kolorze są utrzymane oznakowania krawędzi schodów zarówno wewnątrz obiektu, jak i przed wejściem do niego, gdzie krawędzie są wyposażone w aluminiowe nakładki. Realizację dopełniają oznaczenia taśmą szklanych drzwi wejściowych i drzwi do wind.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/956

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Tabliczki informacyjne w brajlu i czarnym druku, pola uwagi i linie naprowadzające, fakturowe oznakowanie krawędzi schodów, oznakowanie taśmą szklanych drzwi wejściowych i drzwi wind w Starostwie Powiatowym w Tczewie.