Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim

W budynku Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim wykonano pięć dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, dwie duże tablice informacyjne, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne na drzwi.

Wszystkie dotykowe plany informacyjne zamontowane są na ścianach. Wykonano je z tworzywa PMMA w granatowo-niebiesko-białej kolorystyce. Zawierają wypukłe obiekty topografii budynku, legendy w czarnym druku i w brajlu oraz wspomniane znaczniki.

Duże tablice informacyjne utrzymane są w podobnej kolorystyce. Zawierają listę wydziałów przypisanych do poszczególnych kondygnacji budynku.

Biało-granatowe tabliczki informacyjne opisane są w czarnym druku i w brajlu, zawierają ponadto piktogramy. Na drzwiach umieszczono metalowe tabliczki informacyjne z napisami w brajlu.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Starostwo+Powiatowe+w+Soko%C5%82owie+Podlaskim&noform=

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób z niepełnosprawnościami i dodania jej do bazy YourWay! 

 Dotykowe plany informacyjne, tablice informacyjne, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu z piktogramami, metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne na drzwi w budynku Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim.