Starostwo Powiatowe w Augustowie

W trakcie realizacji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Augustowie wykonano cztery dotykowe plany informacyjne z tworzywa PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Dotykowe plany informacyjne opisują topografię wszystkich kondygnacji budynku – parteru i pięter od pierwszego do trzeciego. Mają postać tablic utrzymanych w jednolitej, stonowanej kolorystyce – biały, czarny, zielony i drobne elementy w kolorze niebieskim. Zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach i opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1124

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

4 plany PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC w Starostwie Powiatowym w Augustowie.