SPZOZ w Złotoryi

W SPZOZ w Złotoryi wykonano dwa dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 20 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu, a także linie naprowadzające i pola uwagi.

Jeden z dotykowych planów informacyjnych, duży, opisuje topografię przychodni. Został wykonany z tworzywa PMMA w postaci dużej tablicy. Umieszczony jest na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Utrzymany jest w biało-szaro-niebiesko-czarnej kolorystyce. Opatrzony został legendą w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Drugi z planów, niewielki, umieszczono na dystansach, w pionie, na ścianie obok toalety. Opisuje on rozkład toalety i znajdujące się w niej obiekty. Jego kolorystyka koresponduje z kolorystyką planu przychodni.

Na drzwiach gabinetów i innych pomieszczeń przychodni zostały zainstalowane tabliczki z PMMA z napisami w czarnym druku i w brajlu, część z piktogramami. Utrzymane są w biało-niebiesko-czarnej kolorystyce.

W SPZOZ w Złotoryi wykonano ponadto 65 metrów bieżących linii naprowadzających i pól uwagi w kolorze grafitowym. Przychodnia została wyposażona w trzy pętle indukcyjne nagłaśniające jej przestrzeń na potrzeby osób niedosłyszących.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1108

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, linie naprowadzające i pola uwagi.