SPZOZ Oleśnica etap 2

To był koejny etap realizacji tyflograficznej w SPZOZ Oleśnica, tym razem w przychodni przy ulicy Ludwikowskiej 10. Realizacja objęła 5 dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 4 znaczniki YorWay Plus przed wejściami do obiektu, 3 przenośne pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne na ściany i drzwi, linie naprowadzające i pola uwagi, a także krzesło ewakuacyjne.

Dotykowe plany informacyjne mają postać tablic utrzymanych w jednolitej kolorystyce – biel, szarość, żółty i dodatek czerni. Plany opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu. Wszystkie usytuowane są w pionie, na ścianach, na dystansach. Wykonane zostały z tworzywa PMMA.

65 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu umieszczono na ścianach lub na drzwiach. Utrzymane są w biało-niebieskiej kolorystyce. Istotnym dopełnieniem realizacji, z punktu widzenia osób niedosłyszących, są 3 przenośne pętle indukcyjne wzmacniające dźwięk i ułatwiające komunikację z pacjentami z tą dysfunkcją.

Krzesło ewakuacyjne posłuży do transportowania pacjentów nie mogących poruszać się samodzielnie. W przychodni zostały ponadto wykonane kontrastowe linie naprowadzające i pola uwagi w ostrym kolorze żółtym.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/487

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon, YourWay Plus i NFC, linie naprowadzające i pola uwagi, informacyjne tabliczki brajlowskie, przenośne pętle indukcyjne i krzesło ewakuacyjne w przychodni należącej do SPZOZ Oleśnica