Siedziba Altix Sp. z o. o. w Warszawie

Realizacja w siedzibie Altix Sp. z o. o. to bodaj najbardziej kompleksowy rodzaj realizacji tyflograficznej. Obejmuje plany informacyjne wszystkich poziomów budynku ze znacznikami YourWay Box, udźwiękowioną windę z przyciskami opisanymi w brajlu,  informacyjne tabliczki na drzwi z napisami w czarnym druku i w brajlu, brajlowskie, informacyjne tabliczki, nakładki, na poręcze schodów i oznakowanie schodów.  Dotykowe, wielobarwne, estetyczne tablice z planami informacyjnymi, z napisami w brajlu i w czarnym druku prezentują plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały umieszczone. Plany informacyjne usytuowane są centralnie i z prawej strony tablicy, zaś legenda znajduje się z jej lewej strony. Plany wyposażone są dodatkowo w pudełkowe znaczniki YourWay Box. Stanowią one najbardziej rozbudowaną wersję systemu YourWay. Umieszczone są w większej obudowie z głośnikiem. Na obudowie znajdują się ponadto przyciski. Z YourWay Box można się komunikować zarówno wciskając przycisk na obudowie, jak i poprzez aplikację YourWay na smartfonie. Niewidomy klient odwiedzający firmę otrzymuje wówczas głosowy opis dotyczący planu, przy którym się znajduje albo bezpośrednio z głośnika YourWay Box, albo z własnego telefonu, za pośrednictwem aplikacji YourWay. Przyciski udźwiękowionej windy opisane są w brajlu. W skład realizacji wchodzą także tabliczki informacyjne na drzwi z napisami w czarnym druku i w brajlu, metalowe tabliczki informacyjne na poręcze schodów i oznakowanie schodów.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/176

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Tyfloarea

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (2)