Sąd Rejonowy w Zgierzu

Sąd Rejonowy w Zgierzu został wyposażony w trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, w 36 tabliczek informacyjnych w czarnym druku i w brajlu, w brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, w linie naprowadzające i pola uwagi, a także w kątowniki na schody.

Dotykowe plany informacyjne zostały umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Mają postać tablic z tworzywa PMMA, gdzie na szarym tle znajdują się biało-niebiesko-czarne elementy topografii poszczególnych kondygnacji obiektu, a także legendy w czarnym druku i w brajlu.

Tabliczki informacyjne utrzymane są w szaro-białej kolorystyce i opatrzone napisami w czarnym druku i w brajlu. Z reguły znajdują się na drzwiach sal rozpraw, gabinetów itp., mniej więcej na wysokości klamki, by można je było wygodnie odczytywać dotykiem.

Metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne umieszczone są na poręczach schodów i wskazują drogę osobom niewidomym. Dopełnieniem realizacji są kontrastowe, żółte linie naprowadzające i pola uwagi, a także utrzymane w tym samym kolorze kątowniki na schody.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1070

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, dotykowe tabliczki informacyjne w czarnym druku i brajlu, metalowe tabliczki brajlowskie na poręcze schodów, linie naprowadzające i pola uwagi w Sądzie Rejonowym w Zgierzu.