Sąd Rejonowy w Słubicach

W ramach realizacji wykonano m.in. dwa dotykowe plany informacyjne parteru i pierwszego piętra budynku Sądu Rejonowego w Słubicach. Każdy z planów został wyposażony w znacznik YorWay Beacon i w kod NFC. Plany mają postać tablic z tworzywa PMMA, z przewagą kolorów czarnego i żółtego, umieszczonych w pionie, na ścianach. Zostały one opatrzone legendą w brajlu i w czarnym druku. Smartfon z aplikacją Your Way, po skomunikowaniu się ze znacznikiem YourWay Beacon, poinformuje syntetycznym głosem o treści każdego z planów. Na tablicach z planami zostały ponadto umieszczone kody NFC. W skład realizacji wchodzi także 17 tabliczek informacyjnych z piktogramami i brajlowskimi napisami, metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów i kontrastowe oznaczenia schodów w kolorze żółtym. Dopełnieniem realizacji są pola uwagi w budynku sądu, a także przed nim. 

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/446

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YorWay Beacon i z kodami NFC,  kontrastowe oznaczenia schodów, brajlowskie tabliczki na poręcze schodów, pola uwagi w budynku i przed budynkiem Sądu Rejonowego w Słubicach