Rondo Kaponiera w Poznaniu

Realizacja na Rondzie Kaponiera, a w zasadzie na Rondzie Mikołaja Kopernika (tak nazywa się od roku 1992), które stanowi ważny węzeł komunikacyjny Poznania, obejmuje dotykowy, informacyjny plan ronda, metalowe tabliczki informacyjne na poręcze schodów, oznaczenia schodów, linie naprowadzające i pola uwagi. Dotykowy plan informacyjny ma postać ergonomicznie pochylonej, metalowej tablicy na postumencie z chromowanej stali. Dotykowy, grawerowany plan znajduje się z prawej strony tablicy, zaś czarnodrukowa i brajlowska legenda usytuowana jest z lewej strony tablicy. Czarnodrukowe litery i brajlowskie punkty także są grawerowane. W skład realizacji wchodzą ponadto brajlowskie, metalowe tabliczki informacyjne na poręcze schodów, oznakowanie schodów, a także linie naprowadzające i pola uwagi.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/177

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Kaponiera1

Kaponiera2

Kaponiera3

Kaponiera4  

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)