Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu

Realizacja obejmuje tabliczki informacyjne na drzwi i brajlowskie tabliczki na poręcze w budynku Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu. Tabliczki w biało-zielono-czarnej kolorystyce znajdują się na drzwiach gabinetów istotnych z punktu widzenia klienta, a także na drzwiach toalet. Zawierają piktogramy i napisy w czarnym druku i w brajlu. W skład realizacji wchodzą ponadto brajlowskie tabliczki na poręcze.   

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/418

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

ROPS Poznań

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)