Prokuratura Rejonowa w Iławie

W ramach realizacji wykonano trzy dotykowe plany informacyjne z tworzywa PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne z tego samego tworzywa, brajlowskie nakładki na poręcze schodów, kontrastowe oznakowanie schodów, linie naprowadzające i pola uwagi w budynku i przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Iławie. Dotykowe plany informacyjne utrzymane są w jednolitej kolorystyce – czerń, kolor żółty, biel i szarość. Mają postać tablic opatrzonych legendami w czarnym druku i w brajlu i wyposażonych we wspomniane już znaczniki. Plan parteru usytuowany jest na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor szary. Plany piętra pierwszego i drugiego zostały umieszczone na ścianach, w pionie, na dystansach. Realizację dopełniają tabliczki informacyjne w brajlu i w czarnym druku, brajlowskie nakładki informacyjne na poręcze schodów, kontrastowe, żółte oznakowania schodów, linie naprowadzające i pola uwagi w kolorze żółtym w budynku i przed nim, a także oznakowanie szklanych drzwi.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/572

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne z piktogramami, brajlowskie nakładki na poręcze, kontrastowe oznakowanie schodów, linie naprowadzające i pola uwagi w budynku Prokuratury Rejonowej w Iławie