Prokuratura Okręgowa w Elblągu

W skład realizacji w budynku Prokuratury Okręgowej w Elblągu wchodzą: pięć dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, usytuowanych na wszystkich kondygnacjach obiektu, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze, linie naprowadzające i pola uwagi, tabliczki brajlowskie z PMMA na drzwi toalet, a także kontrastowe oznakowanie pierwszego i ostatniego stopnia schodów. Dotykowe plany informacyjne mają postać czarno-żółto-białych tablic z drobnymi elementami w żywych barwach. Wyposażone są w legendy i opatrzone czarnodrukowymi, i brajlowskimi napisami. W całości wykonano je z tworzywa PMMA. Są ergonomicznie pochylone i usytuowane na stojakach ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Prezentują plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały umieszczone. Zostały wyposażone w znaczniki YourWay Beacon i NFC. Realizacja obejmuje ponadto metalowe, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, brajlowskie tabliczki na drzwi toalet, w estetyczne linie naprowadzające i pola uwagi barwy grafitowej, a także oznakowanie pierwszego i ostatniego stopnia schodów, żółtą, kontrastową taśmą.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/525

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Plus i NFC,  brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze schodów, brajlowskie tabliczki na drzwi toalet, linie naprowadzające i pola uwagi, kontrastowe oznakowanie schodów w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu