Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

W skład realizacji w budynku Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach wchodzą: dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 21 znaczników YourWay Plus, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne na poręcze schodów, kontrastowe oznaczenia krawędzi schodów.

Dotykowy plan informacyjny usytuowany jest na zewnątrz obiektu. Ma postać tablicy z tworzywa PMMA umieszczonej na ergonomicznie pochylonym stojaku ze stali malowanej proszkowo na kolor jasnoszary. Wielobarwny plan zawiera legendę w czarnym druku i w brajlu, a także wspomniane znaczniki YourWay Beacon i NFC. Brajlowskie tabliczki informacyjne wykonane są z aluminium. Oznakowują poręcze schodów, zawierają napisy w brajlu i w czarnym druku. W newralgicznych punktach obiektu, m.in. nad wejściami,  znajdują się znaczniki YourWay Plus. Krawędzie schodów zostały oznaczone kontrastową taśmą antypoślizgową w kolorze żółtym lub kątownikami w kolorze grafitowym.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/search?search=Politechnika+%C5%9Awi%C4%99tokrzyska+&noform=

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, znaczniki YourWay Plus, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne na poręcze, kontrastowe oznaczenia krawędzi schodów.