Planetarium Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie

Realizacja w Planetarium Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie trzy dotykowe plany informacyjne ze znacznikami NFC i 27 przezroczystych tablic informacyjnych z brajlem. Dotykowe plany informacyjne obiektu mają postać tablic z wytrzymałego tworzywa PMMA. Są utrzymane w biało-czarno-szarej kolorystyce. Dotykowe plany informacyjne obiektu mają postać tablic z wytrzymałego tworzywa PMMA, opisują topografię poziomów Planetarium. Są utrzymane w biało-czarno-szarej kolorystyce. Zostały opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu, a także znacznikami NFC. Gwoli przypomnienia -  znaczniki NFC nie są wykrywane w przestrzeni. Odczytuje się je zbliżeniowo, przykładając telefon do znacznika. Znaczniki nie są na razie kompatybilne z aplikacją YourWay. Całości realizacji dopełniają przezroczyste tablice informacyjne w brajlu. 

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/993

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy Plan Informacyjny Poziomu pierwszego Planetarium Śląskiego Parku NaukiDotykowy Plan Informacyjny Poziomu 2 Planetarium Śląskiego Parku Nauki