Pałac Dernałowiczów i MDK w Mińsku Mazowieckim

Trzy dotykowe, wypukłe plany Pałacu Dernałowiczów i Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim mają postać tablic o stonowanych kolorach, korespondujących z kolorystyką wnętrz. Zostały wykonane w technice odlewu żywicznego, odpornego na zadrapania i uszkodzenia. Tablice umieszczone są  na każdym piętrze, wzdłuż ciągu komunikacyjnego klatki schodowej i prezentują plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie się znajdują. Ułożone są poziomo i są ergonomicznie pochylone w kierunku osoby odwiedzającej obiekt. Zamontowane są na stalowych stojakach, malowanych proszkowo. Plan usytuowany jest na każdej z tablic centralnie. Nad każdym z nich widoczna jest brajlowska i czarnodrukowa legenda. Realizacja obejmuje ponadto trójwymiarową, metalową, odlewaną makietę pałacu, znajdującą się przed wejściem do obiektu. Umieszczona jest na postumencie, poziomo. Ergonomicznie pochylenie ułatwia jej oglądanie. Realizacja obejmuje też informacyjne tabliczki z PMMA na ściany. Znajdują się na nich brajlowskie napisy z czarnodrukowym poddrukiem. Ostatnia składowa realizacji to kontrastowa kolorystycznie taśma, umieszczona na pierwszym i ostatnim stopniu schodów, na każdym półpiętrze, na trzech klatkach schodowych.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/287

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan Pałacu Dernałowiczów i Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, dotykowe tabliczki informacyjne, taśmy kontrastowe na schodachMetalowa, trójwymiarowa makieta Pałacu Dernałowiczów i Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, w kilku rzutach