Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy WIKING w Jantarze

Dla Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego Wiking w Jantarze zrealizowany został udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny. Plan ma postać eleganckiej, ergonomicznie pochylonej, dzielonej tablicy, usytuowanej na postumencie z chromowanej stali. Dotykowy plan znajduje się w prawej części tablicy, na czarnym tle. Jest utrzymany w kolorach zieleń, żółty i czerwień, z drobnymi białymi i niebieskimi elementami. W lewej części tablicy, także na czarnym tle, usytuowana jest czarnodrukowa i brajlowska legenda, z białym liternictwem, dodatkowo udźwiękowiona. Po wciśnięciu przycisku, zwiedzający otrzymuje głosową informację na temat obiektu, któremu odpowiada udźwiękowiony element legendy.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:

https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/347

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Udźwiękowiony, dotykowy, informacyjny plan Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego Wiking w Jantarze

 Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)