Ośrodek Wsparcia i Testów w Olsztynie

Realizacja w budynku Ośrodka Wsparcia i Testów w Olsztynie  obejmuje dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu ze znacznikami NFC, kontrastowe oznaczenia krawędzi schodów, pola uwagi wewnątrz i na zewnątrz budynku, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus.

Dotykowy plan informacyjny obiektu ma postać tablicy z tworzywa PMMA umieszczonej w pionie, na ścianie, na dystansach. Plan utrzymany jest w kolorach grafitowym, żółtym, czarnym i białym. Zawiera legendę w czarnym druku i w brajlu, a także wspomniane znaczniki YourWay Beacon i NFC. Tabliczki informacyjne także wykonane są z tworzywa PMMA, zawierają napisy w czarnym druku i w brajlu i znaczniki NFC. Krawędzie schodów zostały oznaczone kontrastową taśmą antypoślizgową lub aluminiowymi kątownikami. Wewnątrz budynku taśma jest koloru czarnego, na zewnątrz schody są oznaczone taśmą żółtą lub wspomnianymi kątownikami w kolorze grafitowym. Wewnątrz i na zewnątrz obiektu zainstalowano pola uwagi, odpowiednio – grafitowe i żółte. W sumie w budynku zainstalowano 16 znaczników YourWay Beacon i 7 znaczników YourWay Plus.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/996

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu ze znacznikami NFC, kontrastowe oznaczenia krawędzi schodów, pola uwagi wewnątrz i na zewnątrz budynku, znaczniki YourWay Beacon i YourWay Plus.