Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym

Realizacja obejmuje informacyjne tabliczki brajlowskie na drzwi, brajlowskie nakładki na poręcze schodów i oznakowanie schodów w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym. Metalowymi tabliczkami brajlowskimi oznaczone są miejsca istotne z punktu widzenia odwiedzającego obiekt, m.in. gabinet dyrektora placówki czy też toalety. Metalowe, brajlowskie nakładki na poręcze informują np. o tym, na którym piętrze znajduje się odwiedzający OSiR. Ostatnim elementem realizacji jest poziome oznakowanie schodów kontrastowymi, żółtymi pasami.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/159

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Tarnow Mniejszy

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)