Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie

Realizacja w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji obejmuje dotykowe plany informacyjne, brajlowskie tabliczki informacyjne i system Call-Hear. Duży, dotykowy plan informacyjny całego obiektu ma postać udźwiękowionej, ergonomicznie pochylonej, eleganckiej, czarnej tablicy z białą ramą, umieszczonej na czarnym postumencie. Wielobarwny plan obiektu umieszczony jest centralnie. Dookoła znajduje się dotykowa legenda z metalowymi przyciskami, po których wciśnięciu odwiedzający otrzymuje informację adekwatną do wybranego elementu. Pozostałe plany, np. hotelu i basenu, nie są udźwiękowione. Utrzymane są w jasnej kolorystyce. Przeważa błękit, biel i kolor żółty. W skład realizacji wchodzą ponadto biało-błękitne tabliczki z napisami w czarnym druku i w brajlu, informujące o toaletach czy przejściu na basen. Ostatnim elementem realizacji jest Call-Hear, system wzywania pomocy, przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Informuje, że w budynku lub przed wejściem do budynku znajduje się osoba potrzebująca asysty, np. osoba niewidoma.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/25

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Osrodek Sportu I Rekreacji W Drzonkowie 1

Osrodek Sportu I Rekreacji W Drzonkowie 2

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (2)