Ośrodek Sportu i Rekreacji dzielnicy Ochota w Warszawie

W skład realizacji wchodzą dotykowe plany informacyjne obiektów znajdujących się w ośrodku, informacyjne tabliczki brajlowskie, metalowe, brajlowskie tabliczki, nakładki, na poręcze schodów i brajlowskie oznakowanie szafek. Dotykowe tablice umieszczone są na ścianach, w pionie. Na czarnym tle znajdują wielobarwne, dotykowe plany pomieszczeń i legendy w czarnym druku i w brajlu. Mniejsze tablice, czarne z białym liternictwem, w czarnym druku i w brajlu, informują o godzinach otwarcia, np. basenu czy sauny. Realizacja obejmuje ponadto metalowe, brajlowskie, informacyjne nakładki na poręcze schodów i brajlowskie oznakowanie szafek w szatni.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/91

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Osir Ochota Collage

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)