ORiS PZN w Bydgoszczy

Realizacja obejmuje 20 tabliczek informacyjnych z PMMA z piktogramami w czarnym druku, z napisami w brajlu, z kodami QR i znacznikami NFC. Tabliczki zostały wykonane na potrzeby budynku Ośrodka Rehabilitacji i Szkolenia Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy. Tabliczki w kolorze żółtym z piktogramami w kolorze czarnym są oznakowane kodami QR. Po ich zeskanowaniu smartfonem z udźwiękowieniem, osoba niewidoma odwiedzająca placówkę uzyskuje głosowe informacje dotyczące obiektu, na którym znajduje się tabliczka. Tabliczki zostały ponadto wyposażone w znaczniki NFC. Po ich odczytaniu przez smartfon z systemem Android, z funkcją NFC i z udźwiękowieniem, osoba niewidoma uzyskuje te same, głosowe informacje. W przypadku iPhone, ze znacznikami NFC można się skomunikować poprzez darmową aplikację Decode (do pobrania w AppStore).

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/440

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Informacyjne tabliczki z PMMA z napisami w brajlu, z piktogramami, z kodami QR i ze znacznikami NFC w Ośrodku Rehabilitacji i Szkolenia Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy