Olenderski Park Etnograficzny w Nieszawce Wielkiej

Dotykowy plan informacyjny jest wielobarwną tablicą, utrzymaną w błękitno-niebiesko-zielonej kolorystyce, prezentującą topografię parku. Znajduje się na ścianie drewnianego budynku, w pionie, na dystansach. Został opatrzony legendą w czarnym druku i w brajlu, a także znacznikami YourWay Beacon i NFC. Dla przypomnienia -  znaczniki NFC, w przeciwieństwie do znaczników YourWay, nie są wykrywane w przestrzeni. Odczytuje się je zbliżeniowo, przykładając telefon do znacznika.

Termoformowany album powtarza dotykowy plan informacyjny, oferując ponadto dotykowe ryciny obiektów znajdujących się w parku.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1054

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy Plan Informacyjny ParkuOkładka Termoformowanego AlbumuTermoformowany Album Z Dotykowymi Rycinami