NZOZ „Mariacka” w Nysie

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Mariacka” w Nysie wykonano dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC,  tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, ponadto nad drzwiami przychodni umieszczono znacznik YourWay Beacon.

Dotykowy plan informacyjny ma postać tablicy z tworzywa PMMA umieszczonej w pionie, na ścianie, na dystansach. Tablica utrzymana jest w stonowanej, pastelowej kolorystyce, gdzie dominuje kolor niebieski z elementami szarości i czerni, a także z niewielkimi detalami w kolorze czerwonym i żółtym. Plan opatrzony jest legendą w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami. Tabliczki informacyjne na drzwi wykonane są z tego samego tworzywa PMMA i charakteryzują się tą samą kolorystyką. Znajdują się na nich napisy w czarnym druku i w brajlu, a także, w przypadku niektórych z nich, piktogramy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1057

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan informacyjny ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, znacznik YourWay Beacon nad drzwiami przychodni.