Nadbałtyckie Centrum Kultury, kościół św. Jana w Gdańsku

Dotykowy plan Nadbałtyckiego Centrum Kultury (kościół św. Jana) w Gdańsku ma postać tablicy z wypukłymi elementami i legendą w czarnym druku, i brajlu, z beaconem YourWay. Tablica została wykonana z tworzywa PMMA, zwanego szkłem organicznym, odpornego na warunki atmosferyczne, zadrapania i uszkodzenia. Kolorystyka to biel, szarość, czerwień i czerń. Tablica jest umieszczona w niszy ściennej, na eleganckim stojaku z połyskliwej stali ocynkowanej. Tablica została ergonomicznie pochylona w kierunku osoby ją oglądającej. Plan obiektu usytuowany jest w prawej części tablicy. W lewej jej części znajduje się legenda w brajlu i w czarnym druku. Realizacja obejmuje ponadto 7 pionowych tablic informacyjnych z opisami zabytków znajdujących się w kościele. Tablice są smukłe i niezwykle estetyczne, zawierają zdjęcie zabytku i jego krótki opis. Każda z nich umieszczona jest na stojaku ze stali ocynkowanej i posiada ozdobne zwieńczenie, każda została wyposażona w beacon YourWay, który po skomunikowaniu się z aplikacją YourWay na smartfonie zwiedzającego, podaje opis głosowy zabytku znajdującego się na tablicy i opisanego na niej w czarnym druku.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/386

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan Nadbałtyckiego Centrum Kultury (kościół św. Jana) w Gdańsku z beaconem YourWay, tablice informacyjne dotyczące zabytków kościoła z beaconami YourWay