Muzeum Wojska w Białymstoku (1)

Na realizację tyflograficzną w budynku Muzeum Wojska w Białymstoku składają się dwa dotykowe plany informacyjne obiektu ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne, pola uwagi i kontrastowe kątowniki na schody.

Dotykowe plany informacyjne opisują topografię parteru i pierwszego piętra muzeum. Zostały wykonane z trwałego tworzywa PMMA i umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach. Plany utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Na tle w kolorze wojskowej zieleni znajdują się dotykowe elementy topografii poszczególnych kondygnacji w kolorze białym i czarnym. Z lewej strony usytuowane są legendy w czarnym druku i w brajlu, ich liternictwo jest białe.

Także z tworzywa PMMA wykonano tabliczki informacyjne w czarnym druku i w brajlu, z piktogramami. Tabliczki są czarne, zaś druk i piktogramy są białe.

Realizację dopełniają żółte, kontrastowe pola uwagi i także żółte, kontrastowe kątowniki na schody.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/479

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne, pola uwagi i kątowniki na schody w Muzeum Wojska w Białymstoku.