Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Realizacja obejmuje dotykowy plan informacyjny, brajlowskie i czarnodrukowe opisy eksponatów, wypukłe ryciny z brajlowskimi opisami, brajlowskie oznakowania pomieszczeń w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Plan informacyjny ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy, wspartej na drewnianym, dwunożnym stojaku. Tablica utrzymana jest w pastelowych odcieniach brązu, beżu i koloru pomarańczowego, z drobnymi, niebieskimi, czerwonymi i czarnymi elementami. W dolnej części tablicy, po lewej stronie, znajduje się plan parteru, zaś po prawej stronie – plan piętra. Legenda w czarnym druku i w brajlu została umieszczona w górnej części tablicy, na całej jej szerokości. W skład realizacji wchodzą ponadto wypukłe ryciny muzealnych eksponatów z czarnodrukowymi i brajlowskimi opisami, usytuowane na dwunożnych, drewnianych stojakach, takich samych jak w przypadku planu informacyjnego. Na szklanych gablotach umieszczono czarnodrukowe i brajlowskie tabliczki z opisami tych eksponatów, które wymagają zamknięcia. Realizacja obejmuje też brajlowskie oznakowania pomieszczeń muzeum.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/20

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
Aplikacja YourWay to nie tylko nawigacja po obiektach, to także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do osób niepełnosprawnych, wystarczy wpisać miasto, do którego chce się wybrać, a Your Way wyświetli obiekty, które są przystosowane i na jakie przystosowania możemy liczyć np. Nowy teatr w Warszawie, posiada mapy tyflograficzne i podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą dodawać użytkownicy systemu ale także ich właściciele, to od Państwa zależy, czy Państwa obiekt będzie dostępny i czy będzie w bazie YourWay! Zachęcamy Państwa do przystosowania swojego obiektu i dodania go do bazy YourWay!

Ciechanów1 (1)

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium 

UE (8)