Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

W skład realizacji wchodzą: dotykowy, udźwiękowiony plan informacyjny, dotykowe plany informacyjne i brajlowskie opisy eksponatów w budynku Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Plany prezentują topografię budynku zależną od miejsca ich usytuowania. Udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny pierwszego piętra muzeum ma postać ergonomicznie pochylonej tablicy umieszczonej na postumencie z chromowanej stali. Tablica utrzymana jest w biało-czarno-żółto-czerwonej kolorystyce. Plan znajduje się w dolnej części tablicy, w jej górnej części umieszczono legendę w czarnym druku i w brajlu, opatrzoną metalowymi przyciskami, po których wciśnięciu zwiedzający otrzymuje informację adekwatną do wybranego elementu. Pozostałe, dotykowe plany informacyjne nie są udźwiękowione. Utrzymane są w tej samej kolorystyce i także są ergonomicznie pochylone. Umieszczono je na stalowych, lekkich stojakach. Realizacja obejmuje ponadto estetyczne tabliczki z brajlowskimi opisami muzealnych eksponatów.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/57

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Muzeum Pana Tadeusza We Wroclawiu 1

Muzeum Pana Tadeusza We Wroclawiu 2

 Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (2)