Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku

Realizacja obejmuje dotykowy plan rozmieszczenia eksponatów pszczelarskich na plenerowej, stałej ekspozycji w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku i siedem dotykowych obrazów termoformowanych o tematyce pszczelarskiej. Tablica z planem została wykonana z tworzywa PMMA, zwanego szkłem organicznym, odpornego na warunki atmosferyczne, zadrapania i uszkodzenia. Kolorystyka to czerń, biel i zieleń z drobnymi elementami w kolorze czerwonym. Tablica zostanie umieszczona na postumencie wykonanym przez zleceniodawcę. Jest ona podzielona niemal przez pół. W prawej jej części znajduje się dotykowy plan rozmieszczenia eksponatów, zaś w lewej usytuowana jest kompleksowa, duża legenda w czarnym druku i w brajlu. W skład realizacji wchodzi ponadto siedem obrazów termoformowanych o tematyce pszczelarskiej. Można je zarówno oglądać, jak i badać dotykiem.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/410

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowy plan rozmieszczenia eksponatów pszczelarskich na plenerowej, stałej ekspozycji w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku siedem obrazów termoformowanych o tematyce pszczelarskiej