Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Realizacja obejmuje dotykowe i papierowe plany informacyjne, brajlowskie tabliczki informacyjne na poręcze, linie naprowadzające i pola uwagi w budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dotykowe plany informacyjne korespondują z charakterem obiektu. Mają postać czarno-białych, ergonomicznie pochylonych, dotykowych tablic z tworzywa PMMA, umieszczonych na czarnych, prostopadłościennych postumentach. Plany wyposażone są w czarnodrukowe i brajlowskie legendy, a także w dotykowe róże wiatrów, wskazujące kierunek.  Plany papierowe utrzymane są w tej samej kolorystyce i konwencji. W skład realizacji wchodzą ponadto estetyczne, metalowe, informacyjne tabliczki na poręcze, a także poziome linie naprowadzające i pola uwagi.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/82

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Muzeum II Wojny Światowej1

Muzeum IIWŚ2

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)