Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, oddział Dwór Artusa

Realizacja obejmuje dotykowy plan informacyjny i tabliczki z brajlowskimi i czarnodrukowymi opisami eksponatów w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, oddział Dwór Artusa. Plan informacyjny ma postać białej tablicy z szaro-czarnym, dotykowym planem i z legendą w czarnym druku i w brajlu. Istotne dla zwiedzającego punkty – wyjścia, wejścia i miejsce, w którym się znajduje, są oznaczone trójkątami bądź kółkami w kolorach czerwonym, żółtym i zielonym. Eksponaty muzealne zostały opatrzone tabliczkami informacyjnymi z opisami w czarnym druku i w brajlu.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/27

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Artus1

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium 

UE (8)