Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy

Plan ma postać dużej tablicy z tworzywa PMMA, umieszczonej na pochylonym ergonomicznie stojaku, malowanym proszkowo na kolor jasnoszary. Plan utrzymany jest w stonowanej, spokojnej kolorystyce, gdzie przeważają biel, szarość i czerń. Plan opatrzony jest legendą w czarnym druku i w brajlu.

Obok kluczowych elementów legendy usytuowane zostały metalowe przyciski. Po ich wciśnięciu osoba zapoznająca się z planem uzyskuje głosowe informacje na temat wybranych elementów wprost z głośnika stanowiącego integralną część tablicy z planem. Plan został ponadto wyposażony w znacznik YourWay Plus, dzięki czemu odwiedzająca muzeum osoba niewidoma, po zainstalowaniu na smartfonie darmowej aplikacji YourWay, usłyszy głosowe informacje dotyczące obiektu ze swojego telefonu, jako że aplikacja komunikuje się ze znacznikiem zawierającym te informacje i przetwarza je na głosowe komunikaty.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1059

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Udźwiękowiony Dotykowy Plan Informacyjny Muzeum Gross Rosen W Rogoźnicy