Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Oba dotykowe plany informacyjne mają postać tablic z tworzywa PMMA, oba są umieszczone na ścianach, na dystansach, oba opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu. Jeden z planów znajduje się wewnątrz obiektu, drugi na zewnątrz. Ten we wnętrzu opisuje znajdującą się na parterze wystawę „Tajemnice codzienności…”. Tablica z planem ma czarne tło i białe liternictwo. Wypukła topografia pomieszczeń wystawy jest wielobarwna.

Plan usytuowany na zewnątrz obiektu opisuje topografię Parku Etnograficznego. Tablica z planem ma czarne tło i białe liternictwo. Wypukłe obiekty parkowe w kolorach białym, czarnym i szarym znajdują się na zielonym tle.

Wnętrze muzeum zostało oznakowane liniami naprowadzającymi i polami uwagi, wiodącymi do szatni, kas i przez całą wystawę. Oba rodzaje oznakowań są koloru grafitowego.

W skład realizacji wchodzą ponadto książki tyflograficzne, dotykowe, brajlowskie, dotyczące muzeum. Jest ich dziesięć. W każdej z nich znajduje się termoformowana, wypukła mapa Parku Etnograficznego. 

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1126

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

W skład realizacji w Muzeum Etnograficznym w Toruniu wchodzą dwa dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, dwa znaczniki YourWay Plus, sto metrów bieżących linii naprowadzających i pól uwagi, a także dziesięć książek tyflograficznych z termoformowaną mapą Parku Etnograficznego.