Miasto Hel

Realizację stanowi tablica z udźwiękowionym planem informacyjnym miasta Hel.  Udźwiękowiony plan umieszczony jest na masywnym postumencie z malowanej proszkowo stali. Postument utrzymany jest w kolorze jasno grafitowym. Tablica jest ergonomicznie pochylona w kierunku przechodnia. Zawiera ona wielokolorowy, udźwiękowiony plan informacyjny miasta, komponujący się kolorystycznie z otoczeniem. Legenda planu opisana jest w brajlu i w czarnym druku i jest także udźwiękowiona. Po wciśnięciu jednego z metalowych przycisków, przechodzień otrzymuje m.in. głosową informację na temat obiektu, któremu odpowiada udźwiękowiony element planu czy jego legendy.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/286

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Udźwiękowiony plan informacyjny miasta Hel

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)