Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Realizacja obejmuje dotykowe plany informacyjne w halach przylotu i odlotu lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na przystanku autobusowym i na dworcu SKM przy lotnisku. Wygląd tablic z planami współgra z nowoczesną architekturą lotniskowej zabudowy i z jej wnętrzami. Ergonomicznie pochylone tablice zostały umieszczone na szerokich postumentach z chromowanej stali. Przeważa w nich pastelowa kolorystyka – jasne i ciemne szarości, i kolor żółty. Znajdują się w halach przylotu i odlotu, na przystanku autobusowym znajdującym się przy lotnisku, a także na dworcu SKM. Każda z tablic prezentuje plany w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały usytuowane. Legendy są opisane w czarnym druku i w brajlu.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/53

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Chopin5

Chopin2

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

UE (8)