Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Realizacja obejmuje cztery dotykowe plany informacyjne na parterze i piętrach Książnicy im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Wygląd tablic z planami współgra z nowoczesną architekturą wnętrza budynku. Ergonomicznie pochylone tablice zostały umieszczone na szerokich postumentach z chromowanej stali. Przeważa w nich pastelowa kolorystyka – jasne szarości, i blady kolor żółty. Dotykowe plany znajdują się z prawej strony. Wszystkie są wyposażone w legendy w czarnym druku i w brajlu. Zostały umieszczone na każdym z poziomów obiektu i prezentują topografię budynku w perspektywie zależnej od tego, gdzie zostały usytuowane.

Plan znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/111

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Książnica Kolaż

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium: Przestrzeń i jej obrazy Dźwięk, tyflografika i magnigrafika. Kompendium

 
UE (2)