Kamienica Sztuki w Wejherowie

Dotykowe plany informacyjne utrzymane są w stonowanej kolorystyce – szarość, czerń i biel. Opatrzone są legendami w czarnym druku i w brajlu. Zostały w całości wykonane z tworzywa PMMA i usytuowane w pionie, na ścianach, na dystansach. Prezentują topografię piwnicy, parteru i pierwszego piętra placówki. Wyposażone są we wspomniane wyżej znaczniki YourWay Beacon i NFC.

Realizacja obejmuje ponadto metalowe, brajlowskie, eleganckie tabliczki informacyjne na drzwi, umieszczone nad klamkami, dla wygody odczytujących je osób z dysfunkcjami wzroku. Kilka tabliczek wykonanych jest z tworzywa PMMA w biało-czarnej kolorystyce. Zawierają one napisy w czarnym druku i w brajlu, a także piktogramy.

Całości realizacji dopełniają srebrno-czarne kątowniki na schody.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1118

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Realizacja tyflograficzna w Kamienicy Sztuki w Wejherowie obejmuje wykonanie trzech dotykowych planów informacyjnych ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 13 metalowych tabliczek informacyjnych w brajlu, 3 tabliczki informacyjne z tworzywa PMMA w czarnym druku i w brajlu z piktogramami, kątowniki na krawędzie schodów.