GOPS w Białych Błotach etap 2

Realizacja obejmowała instalację pięciu dotykowych planów informacyjnych z tworzywa PMMA ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, 11 tabliczek informacyjnych z PMMA z napisami w czarnym druku i w brajlu, a także z kodami YW i NFC, taśmy kontrastowe do oznaczania powierzchni szklanych dla osób słabowidzących, nakładki kontrastowe z warstwą antypoślizgową na krawędzie schodów, tabliczki na poręcze z informacjami w czarnym druku i w brajlu, pola uwagi wewnątrz i na zewnątrz obiektów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białych Błotach, znajdujących się w czterech lokalizacjach.

Większość realizacji wykonano w placówce w Cielu. W obiektach znajdujących się w Kruszynie Krajeńskim, Murowańcu i Trzcińcu zostały jedynie zamontowane dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC.

Ujednolicone, dotykowe plany informacyjne mają postać wielobarwnych tablic. Zastosowane kolory to biały, czarny, szary, zielony, niebieski i czerwony. Plany są umieszczone w pionie, na ścianach, na dystansach i opatrzone legendami w czarnym druku i w brajlu, a także wspomnianymi już znacznikami. Tabliczki informacyjne na drzwi utrzymane są w biało-grafitowej kolorystyce. Pola uwagi przed budynkami i wewnątrz nich są w kolorze grafitowym.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/548

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay!

Dotykowy Plan Informacyjny W MurowańcuPlan informacyjnyPole Uwagi