Gmina Leśniowice

Realizacja w gminie Leśniowice obejmowała trzy lokalizacje: Urząd Gminy Leśniowice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Dzienny Dom Senior Plus Słowikowo w Teresinie, dla których wykonano w sumie cztery dotykowe plany informacyjne z tworzywa PMMA, wyposażone w znaczniki YourWay Beacon i NFC. Wszystkie plany umieszczone zostały na ścianach, na dystansach. Wszystkie utrzymane są w jednolitej kolorystyce – grafitowe tło, białe liternictwo legend w czarnym druku i w brajlu, niebieskie ikony oznaczeń poszczególnych obiektów i biało-czarne obiekty samego planu.

Dla wszystkich lokalizacji wykonane zostały ponadto tabliczki informacyjne w kolorze grafitowym z tworzywa PMMA z białymi napisami w czarnym druku i w brajlu, opatrzone dodatkowo piktogramami. Przykładowe napisy na tabliczkach to: Pies asystujący mile widziany, Możliwość użycia pętli indukcyjnej, Podjazd przy budynku.

Realizacje znajdziesz w naszej bazie Yourway:
https://yourway.szansadlaniewidomych.org/location/1109

BAZA DOSTĘPNYCH OBIEKTÓW YOURWAY
System YourWay to nie tylko nawigacja w przestrzeni otwartej i zamkniętej dzięki beaconom (nadajnikom) i aplikacji YourWay na smartfony. To także stale rozwijana baza obiektów przystosowanych do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych. Obsługa bazy jest bardzo prosta – w otwartej na smartfonie aplikacji YourWay wystarczy wpisać miasto, do którego zamierzamy się wybrać, wówczas wyświetlone zostaną na smartfonie obiekty, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pojawi się informacja na jakie rodzaje przystosowania obiektów można liczyć. Nowy Teatr w Warszawie jest np. wyposażony w plany tyflograficzne (dotykowe, z legendami w brajlu) i w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach. Obiekty mogą być dodawane do bazy przez użytkowników systemu YourWay lub też przez właścicieli placówek. Wyłącznie od Państwa zależy czy obiekt będzie dostępny i czy znajdzie się w bazie YourWay. Zachęcamy do przystosowania Państwa placówki do potrzeb i wymagań osób niepełnosprawnych i dodania jej do bazy YourWay! 

Dotykowe plany informacyjne ze znacznikami YourWay Beacon i NFC, brajlowskie i czarnodrukowe tabliczki informacyjne z piktogramami w trzech lokalizacjach na terenie gminy Leśniowice.